Auta Ts - dovoz aut ze zahraničí
DOVOZ AUT ZE ZAHRANIČÍ
SPECIALIZOVANÝ SERVIS FORD
cara

Ford S-MAX

Ford S-MAX je sportovní MPV značky Ford. Byl představen v roce 2006 jako sportovnější alternativa k novému Fordu Galaxy. S-MAX používá stejnou podvozkovou platformu a sdílí s Fordem Galaxy i část motorové palety. Má ale kratší a nižší karosérii a výrazně sportovnější rysy. Zejména dynamické tvary a nový způsob pojetí MPV zapříčinily pozitivní přijetí tohoto vozu.
 
Ford S-MAX momentálně na mnoha trzích vykazuje lepší prodejní čísla než samotné Galaxy. Dynamickému pojetí Fordu S-MAX se podařilo maximálně potlačit jakousi „krabicovitost", která je pro MPV typická. S-MAX je asi o pět centimetrů kratší než nové Galaxy a hlavně o šest a půl centimetru nižší.
 
Silueta vozu se snižuje směrem dozadu a masivní lemy blatníků jsou vepředu ozdobeny falešnými odvětrávacími průduchy. Všechna tři sedadla v druhé řadě jsou posuvná až o patnáct centimetrů a sklopením sedadel lze vytvořit plochu zarovnanou se dnem velkého kufru. Díky tomuto uspořádání majitel získá nákladový prostor o objemu dva tisíce litrů. Se všemi sedadly se manévruje jednoduše a při převážení velkých nákladů je není potřeba vyjímat z vozu, což ani prakticky nelze. Interiér je stylový, kvalitní a nově také červeně podsvícený. Raritou je ruční brzda s rukojetí připomínající letecký knipl.
 
Ovládání palubního počítače a audio systému probíhá kurzorovými tlačítky na volantu. Tlačítka jsou uspořádána podobně jako na mobilních telefonech, což se ukazuje jako velice praktické. Všestranně nastavitelná pozice za volantem připomíná spíše běžné „nízké" automobily. Jim se podobá i samotné chování S-MAXu. Volant má optimální velikost a rozhodně by neudělal ostudu ani ve sportovním hatchbacku.
 
Jako velkoprostorový vůz zprostředkovává řidiči dosud nevídaný kontakt s přesným a komunikativním řízením. Vynikající je i řazení krátkou a přesnou pákou a také rychlá odezva výkonných brzd. Další překvapení čeká v první rychleji projeté zatáčce. Ford S-MAX se jen minimálně naklání a bezvadně se drží silnice i v rychlostech, kdy by jiné velkoprostorové vozy dávno opouštěly zatáčku po točně ven.
 
Ford S-MAX neztrácí jistotu ani při rychlosti přesahující 200 km/hod. Velkou výhodou je komfortní odpružení, které ještě více zpříjemňuje rodinné cestování. V roce 2007 se Ford S-MAX stal držitelem prestižního titulu „Auto roku 2007" a momentálně se pyšní více než patnácti cenami od různých motoristických magazínů. Patří k nim mimo jiné „Cena za design roku 2006" udělovaná časopisem AutoBild.
ZPĚT NA PŘEDCHOZÍ ÚROVEŇ
AUTOSALON, SERVIS:

Terezín 161
okr. Hodonín
69614 - p. Čejč
  SÍDLO FIRMY:

AUTA-TS s.r.o.
Bořetice 493
691 08 Bořetice
auta-ts@auta-ts.cz
Poslední aktualizace: 17.5.2016 v 21:35:31