Auta Ts - dovoz aut ze zahraničí
DOVOZ AUT ZE ZAHRANIČÍ
SPECIALIZOVANÝ SERVIS FORD
cara

Ford KA

Ford Ka je malým vozem automobilky Ford a v současné době se vyrábí už jeho druhá generace. Původně byl Ford Ka koncipován jako mini automobil pro ženy a vyráběl se jako třídveřový hatchback a roadster StreetKa.
 
Už první generace vozu Fordu Ka vyráběná v letech 1996-2008 byla ceněna převážně pro velmi dobré jízdní vlastnosti a snadnou ovladatelnost auta. Vzhledem ke své velikosti nemá Ford Ka velký zavazadlový prostor a standardně nebyl vybaven posilovačem řízení. I přesto si ale Ford Ka získal oblibu hlavně u žen a mladých rodin. Čtyřválcový osmiventilový motor o obsahu 1,3 litru byl nabízen souběžně v několika výkonových verzích. Vrcholem nabídky byly modely SportKa a StreetKa, které byly osazeny osmiventilovým čtyřválcovým motorem o obsahu 1,6 litru.
 
Sportovní model SportKa má výkonnější motor a odlišný nárazník a světla. Roadster StreetKa má navíc látkovou střechu a sportovní sedadla s chromovanými oblouky chránícími posádku při převrhnutí vozu. Oba typy vozu mají ve standardní výbavě posilovač řízení a ABS. StreetKa se vyráběla i v provedení Elegance s řadou luxusních prvků jako jsou vyhřívaná sedadla potažená kůží, CD přehrávač, bezfreonová klimatizace či barevně sladěné obložení dveří.
 
Druhá generace vozu Ford Ka se vyrábí od roku 2008 ve společném závodu Fordu a Fiatu v Polsku. Ford Ka druhé generace je pak postaven na velmi podobné platformě jako Fiat Panda a Fiat 500, ale inženýři Fordu se od začátku vývoje postarali konstrukčními úpravami i následným funkčním testováním o to, aby jízdní vlastnosti vozu zůstaly stejné jako u první generace.
ZPĚT NA PŘEDCHOZÍ ÚROVEŇ
AUTOSALON, SERVIS:

Terezín 161
okr. Hodonín
69614 - p. Čejč
  SÍDLO FIRMY:

AUTA-TS s.r.o.
Bořetice 493
691 08 Bořetice
auta-ts@auta-ts.cz
Poslední aktualizace: 17.5.2016 v 21:35:31